مفهوم رنگ ها، رنگ زرد لباس چه چیزی در مورد شما می‌گوید؟


رنگ زرد یکی از درخشان‌ترین رنگ‌ها در چرخه‌ی رنگ محسوب می شود. این رنگ شادترین و مناسب ترین رنگ برای همگان اعم از زن و مرد و کودک و بزرگ برای روزهای گرم و آفتابی تابستان است. چشمان ما به روشنایی و پرنوری رنگ زرد حساس است و شاید بهمین خاطر باشد که زرد توجه همه را سریع جلب می کند و یا به اصطلاح ’خوب دیده می شود’. البته باید به خاطر داشت همین روشنایی و بازتاب نور رنگ زرد ممکن است باعث خسته شدن چشمان ِبیننده شود و باید بااحتیاط از آن استفاده کرد.

گفته می شود رنگ زرد رنگ روشنایی ،انرژی و خوش‌بینی است. از این رنگ به عنوان نمادِ شوق، خلاقیت و وفاداری هم یاد شده است. مهم‌تر از همه زرد رنگ طلوع خورشید، بهار و سرزندگی است.

زرد برای زندگی، یک رنگ بیداری و شور و شوق است، اطمینان و خوش بینی را در انسان بیدار می کند و باعث افزایش اعتماد به نفس، افزایش قدرت یادگیری و تمرکزمی شود .سرو کار داشتن با رنگ زرد به افراد کمک می کند تا به شخصیتشان بیشتر توجه کنند و نقاط قوت و ضعف خود را بهتر بشناسند.

رنگ زرد با تمام تاثیرات مثبتی که بر جسم و روان انسان دارد باعث سستی و عدم اطمینان نیز ممکن است بشود و استفاده زیاد از آن می‌تواند احساس رنجیدگی و خشم را به وجود آورد و هممچنین می‌تواند باعث افزایش اضطراب، تنش ذهنی و تحریک سیستم عصبی شود.

رنگ زرد در دوران ها و فرهنگ های مختلف معانی متفاوتی دارد، مثلا هنوز در ژاپن این رنگ نشانه ی شجاعت و در هند نشانه ی تجارت و صلح می باشد . در مصر باستان رنگ زرد را به طلا نسبت می دادند و رنگ جاودانه و با ارزش می دانستند و برای همین درنقاشی های معابد ازش استفاده فراوانی می کردند . در خیلی از فرهنگ ها این رنگ نماد خیانت، بزدلی و دیوانگی است و رنگ هشدار برای بیماری‌هایی مانند زردی، مالاریا و طاعون است.

 

 

 

 

 

 

 

..

 


/ 0 نظر / 13 بازدید